l1

BIOTEHNIŠKA ŠOLA MARIBOR

Vrbanska cesta 30, 2000 Maribor

Telefon: (02) 235 37 00

     eko sola  erasmus logo web3 facebook-icon

 

 

 

Ta stran uporablja piškotke. Z nadaljevanjem uporabe te strani soglašate z uporabo piškotkov.

Če ne spremenite nastavitev, se z njimi strinjate.

Razumem

logotip EKP 2014 2020 SIO 2020

Sejem ALTERMED 2017

V soboto, 11.3. 2017 in nedeljo, 12.3.2017, smo se dijaki in profesorici Nina Klobasa in Vesna Pirnat v sklopu Ekošole udeležili sejma Altermed. V soboto so bili na stojnici dijaki Nika Haložan, Tina Razdevšek in Janez Korez. V nedeljo pa smo na stojnici šolo predstavljali Nika Fišer, Diana Meško, Nuša Mlinarič in Anja Škafar.

ALTERMED 2017 001

Tema našega projekta je bila Z vrta v naš dom. Na stojnici smo obiskovalcem ponudili izdelke, ki smo jih dijaki izdelali sami v sklopu krožka Ekošola. Zraven izdelkov so bila tudi zelišča kot prikaz vzgajanja zelišč na naši šoli, priložili pa smo tudi promocijski material šole.

ALTERMED 2017 003ALTERMED 2017 004

Naši izdelki so bili: kup železa-marmelada, sol z zelišči, različna naravna mila in balzami za ustnice. Obiskovalci so lahko našo marmelado tudi poskusili in si vzeli recept ter vzorček za domov.

ALTERMED 2017 007

Poskušanje šolskih izdelkov ob budnem očesu Nike in Janeza.

ALTERMED 2017 005

Marmelada je dobila takšno ime zaradi sestavin, ki vsebujejo veliko železa. Te sestavine so teran, suho sadje, ingver in cimet. Tudi nad mili so bili obiskovalci zelo navdušeni. Naša mila so izdelali dijaki in profesorice pri Ekošoli, in sicer iz kokosovega in karitejevega masla, olivnega olja, jojobinega olja ter dodatka različnih eteričnih olj, ki so tudi bila pridelana na naši šoli.

Na sejmu je bilo zelo zabavno. Videli smo tudi veliko predstavitev drugih šol, vrtcev in obrtnikov.

ALTERMED 2017 002

Upam, da se ga bomo udeležili tudi naslednje leto, da bomo tudi me lahko znova zastopale našo šolo.

ALTERMED 2017 006

Sobotna zasedba: Vesna Pirnat, Janez Korez, Nika Haložan, Tina Razdevšek, Nina Klobasa.

ALTERMED 2017 008

 Nedeljska zasedba: Nina Klobasa, Nuša Mlinarič, Anja Škafar, Nika Fišer, Diana Meško in Vesna Pirnat.

Zapisala Diana Meško, 3.c VT